فرهنگ و هنر

بازدید چهار هزار دانش آموز قمی از موزه فاطمی

در قالب طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» انجام شد:

رئیس اداره موزه حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: حدود چهار هزار دانش آموز قمی در قالب طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» از موزه فاطمی بازدید کردند.

به گزارش ندای قم ، حجت الاسلام محمدباقر مشکاتی با اشاره به بازدید ۷۰ گروه دانش آموزی از مدارس استان قم از موزه فاطمی، عنوان کرد: این دانش آموزان در قالب طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» با هماهنگی و ارائه تخفیف ۸۰ درصدی از موزه فاطمی بازدید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای ایام معصومیه (۲۸ مهر) آغاز شده و تا کنون ۵۰ گروه پسرانه و ۲۰ گروه دخترانه از مدارس شهر مقدس قم در آن شرکت کرده‌اند، گفت: در قالب این طرح کارشناسان موزه بر محور گفتمان و چیدمان جدید موزه که بر اساس سفر تاریخی و تمدن ساز کریمه اهل بیت (س) از مدینه به قم و آثار و دستاوردهای آن انجام شده، روایتگری کرده و به جهاد تبیین می‌پردازند.

رئیس اداره موزه حرم مطهر حضرت معصومه (س) با اشاره به اینکه بیشتر گروه‌ها از مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم بوده‌اند و در مجموع حدود چهار هزار دانش آموز قمی در قالب این طرح از موزه فاطمی بازدید کرده‌اند، اظهار کرد: همچنین حدود ۱۰ گروه هم از دانشگاه ها، موسسات و مدارس خارج از قم در این مدت در قالب طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» از موزه فاطمی بازدید کرده‌اند.

حجت الاسلام مشکاتی با اشاره به اینکه طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» از ایام معصومیه امسال شروع شده و تا دهه کرامت سال بعد ادامه دارد، افزود: در این طرح مسابقه نسیم کرامت به صورت حضوری برای بازدید کنندگان در موزه اجرا می‌شود و پویش و مسابقه کلیپ سازی از بازدید گروهی نیز برای مربیان، معلمان و مسئولان گروه‌های بازدید کننده از موزه فاطمی از ۲۲ آبان آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ادامه خواهد داشت.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/3e0z

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا